POWSTANIE:
Wielkopolski Związek Karate WKF powstał na wniosek Polskiego Związku Karate. Głównym organizatorem i koordynatorem podjętych działań w tym zakresie był sensei Marek Pawlaczyk.

CELE:
Wielkopolski Związek Karate WKF obejmuje szkoleniem zawodników i zawodniczki w wieku od 10 do 18 lat. Głównym celem tych działań jest przygotowanie wybijających się karateków z naszego województwa do najważniejszych zawodów ogólnopolskich w poszczególnych kategoriach wiekowych takich jak:

  • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate WKF
  • Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Juniorów w Karate WKF
  • Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów w Karate Shotokan

Uzyskane wyniki mają zaprocentować zdobyciem jak największej ilości punktów dla województwa Wielkopolskiego w ramach ogólnopolskiej rywalizacji sportowej. Co ma się przełożyć na wzrost znaczenia karate jako sportu w naszym regionie oraz ilościom zawodników powoływanych do kadry Polski.

Główna działalność związku skupiona jest na szkoleniu w zakresie walki sportowej w systemie WKF /Word Karate Federation/, czyli międzynarodowej organizacji karate skupiającej w swoich szeregach związki krajowe z przeszło 180 państw i która jako jedyna organizacja karate ma aprobatę Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego /MKOL/.

W ramach działań związku organizowane są cyklicznie zgrupowania szkoleniowe dla poszczególnych grup wiekowych. W szkoleniach tych biorą lub brali udział zawodnicy z następujących klubów:
MUKS Akademia karate Dynamic, Szamotulski Klub Karate, Obornicki Klub Karate, Obornicki Klub Karate-do Shotokan, Wroniecki Klub Karate, UKS Rokietnica Błyskawica, UKS Rekord Chludowo, Klub Karate Samuraj Przeźmierowo, MUKS Tornado Kalisz, Pleszewski Klub Karate, Swarzędzki Klub Karate Fighter, Sucholeskie Stowarzyszenie Sportowe Fighter, Klub Sportowy Tiger Zaniemyśl, Gnieźnieński Klub Karate Yoshitaka Gniezno, UKS Hitotsu Ostrzeszów, Poznański Klub Karate-do Shotokan Washi, Kostrzyński Klub Karate Shotokan KRUK, UKS Sakura Komorniki

Ponad to związek organizuje:

  • Cykl turniejów sportowych mających promować karate w naszym regionie oraz pomóc w przygotowaniach szkoleniowych do imprez Ogólnopolskich i międzynarodowych.
  • Szkolenia sędziowskie przy współpracy z Polskim Związkiem Karate
  • Konsultacje dla trenerów klubowych

STATUT WZK WKF:
Statut Wielkopolskiego Związku Karate WKF – dokument

KADRA SZKOLENIOWA:
Kadrę trenerską stanowią absolwenci wydziałów trenerskich AWF licencjonowani trenerzy Polskiego Związku Karate:

Marek Pawlaczyk – Koordynator
Monika Mydlarz – trener rocznika 2001 – 2000
Tomasz Wosicki – trener Rocznika – 1999 – 1998

oraz trenerzy pomocniczy:

Paweł Baran, Agnieszka Kałek-Smolarek, Przemysław Tokarek, Hubert Minor, Paweł Przewoźny

FORMALNOŚCI:

Związek został zarejestrowany w dniu 14 czerwca 2011 roku w Sądzie Rejonowym Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nazwą WIELKOPOLSKI ZWIĄZEK KARATE WKF

numer KRS 0000389207
Numer Regon 301789256

Numer konta bankowego:
Ludowy Bank Spółdzielczy Oborniki
37 9055 0003 0000 0014 4674 0001

Adres: WZK WKF ul. W. Bogusławskiego 22/4 60-214 Poznań

Adres do korespondencji: ul. Kalinowa 2 64-600 Oborniki